FİRMA

Firma ^ Company ^ фирма

HİZMETLERİMİZ ^ SERVICES ^ СЕРВИСЫ

Mevcut yapınız için Proje oluşturur,

                     Projeniz varsa Uygulamasını yapar,

               Basit düşünceler için keyifli Görseller oluşturur,

                                                   Mimari ve Görsel Tasarımların,

                                  Teknik Öngörümüz ile hayata geçmesini sağlarız . . .


ÖZGEÇMİŞ ^ HISTORY ^ ИСТОРИЯ
1972 – ak ticaret

KÜNYE: İthalat, ihracat, dahili ticaret, komisyon, taahhüt, inşaat boyası, boya malzemesi, duvar kağıdı toptan ve perakende satışı. Boya ve boya hammaddeleri imalatı. Yurt içinde yurt dışından inşaat, taahhüt işleri şubeler açmak ortaklık tesis etmek.

İstanbul Manifaturacılar Çarşısı – İMÇ – 1972 / Unkapanı / İSTANBUL

1968 yılında, İstanbul Fermeneciler Çarşısı’nda çalışma hayatına başlayan şirketin kurucusu Salih Aksoy, 1972’de “ak ticaret salih aksoy” adıyla şahıs firmasını kurarak İstanbul Unkapanı’nda açtığı mağazasıyla faaliyet göstermeye başladı.

İlk yıllarında boya ve yan ürünlerinin satış ve uygulamasında çalışırken 1975 yılında AFS ”AKSOY FIRÇA SANAYİ”ni kurdu, Plastik Enjeksiyon yöntemi ile boya fırçası üretmeye başladı.

7 yıl içerisinde şirketin büyümesiyle birlikte yatırımlarını arttırarak boya, bezir, vernik gibi boya yan ürünleri ve bilumum hammaddelerinin üretimini, BOYCAN Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi devir alarak, İstanbul 4. Levent’de bulunan tesisinde yapmaya başladı.


1979 – BOYCAN Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş

KÜNYE: Her nevi boya, kimyevi madde, vernik, sentetik reçine, plastik boya, boya malzemeleri, bezir yağı imal etmek, almak, satmak, ithal ve ihraç etmek, her nevi bitkisel yağları, kimyevi maddeleri, plastik ve petro kimya ürünlerinden imal edilen mamülleri imal etmek, almak, satmak, ithal ve ihraç etmek, her nevi inşaat taahhüdünde bulunmak; yapı endüstrisinde kullanılan demir, çimento, kireç, tuğla, kum, kereste, kontraplak, sunta gibi ana inşaat malzemeleri ile her türlü inşaat makina, tesisat, araç ve gereçlerinin toptan ve perakende alımını, satımını, imalini, montajını, pazarlamasını, ithalatını ve ihracatını yapmak ve ana sözleşmesinde yazılı olan diğer işler.

Ürünlerinin pazarlamasını da kendi kalitesi ve hizmet anlayışı ile ön plana çıkaran BOYCAN Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. sektörde güvenilir bir marka haline gelmeyi başardı.

Boya ve yan ürünlerinin üretimi ile beraber, bu ürünlerin yapılara uygulanması konusuna yoğunlaşarak “Boya” konusunda tam uzmanlaşma sağlayan bir firma haline geldiğinde, 1980’li yıllarda, günümüz inşaat sektörünün en önemli kalemlerinden biri olan “Yalıtım” ile ilgilenmeye başladı. Konunun önemini ön plana çıkarmak ve yurdumuzda da gerektiği şekilde uygulanabilmesi için uygulama ve konu ile ilgili sektörel eğitim çalışmalarını yürüttü.

Büyümenin getirdiği doğal bir sonuç olarak yeniden yapılanma ihtiyacı doğdu; üretim, uygulama ve pazarlama için her biri ayrı ayrı çalışan şirketler 1993 yılında birleştirilerek “ak İNŞAAT KİMYA SANAYİ VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.” çatısı altında toplandı.


1993 – ak İNŞAAT KİMYA SANAYİ VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.

KÜNYE: Mevcut ikamet amaçlı olan veya ikamet amaçlı olmayan binaların yeniden düzenlenmesi veya yenilenmesi (büyük çaplı revizyon). (Nace) 41.20.05(Rev.2)

firma merkezi
DEPO: URGANCI S. NO:11 BEŞİKTAŞ 34347 İSTANBUL, TÜRKİYE

ak İNŞAAT KİMYA, inşaat sektöründe edinmiş olduğu tecrübesiyle boya, yalıtım, peyzaj ve mimari uygulamalar ile faaliyetini sürdürmeye devam etmektedir.

Yurt içi ve dışında pek çok otel, hastane, marketler ve iş merkezleri gibi büyük yapıların inşa ve restorasyonlarına imzasını atmış, referanslarıyla gurur duyan, köklü geçmişine güvenen şirketimiz daima yenilikçi politikasıyla gelişme hedefini sürdürmektedir.

ak İNŞAAT KİMYA, bugün yarım asırlık tecrübe ve birikimi ile bir “Boya ve Yalıtım ürünleri Uygulama Firması” olarak faaliyetlerine devam etmekte, bina/daire restorasyonları ile peyzaj ve mimari sektörlerine hizmet vermektedir.

Saygılarımla

Emin Can Aksoy


DİĞER SAYFALAR ^ OTHER PAGES ^ ДРУГИЕ СТРАНИЦЫ